13.05.2014

{ Nowoczesne meble jak antyki z Prowansji? :) }

Tak. Bo są to meble wykonane z drewna z odzysku! Do ich wykonania użyto drewna sosnowego pozyskanego ze starych skrzyń i palet. Delikatne pęknięcia, szczeliny, otwory po gwoździach czy dziurki po kornikach nadają tym meblom niepowtarzalny, indywidualny charakter. 
Kreując prowansalski klimat w naszym wnętrzu trzymajmy się jednej palety kolorów - bieli, ecru, rozbielonych szarości. Dodatki przede wszystkim z naturalnych materiałów - wiklina, drewno, len w kolorach rozbielonego błękitu czy lawendy.


Jeśli natomiast lubicie prowansalski klimat, ale w nowoczesnym wydaniu,
zobaczcie serię Provence, czyli meble z  litego drewna akacjowego. Mnie najbardziej do gustu przypadła stylowa komoda i bufet. Oba meble idealne do wykorzystania w kuchni i jadalni do przechowywania wszelkiego domowego wyposażenia kuchni, czyli pięknej zastawy, koronkowych obrusów, uroczych filiżanek, sztućców, pater, sosjerek, dzbanków czy szkła :) Dodatkowo otwarte półki bufetu można wykorzystać na książki kucharskie lub postawić na nich doniczki z ziołami, przyprawy lub butelki z oliwą. 


4 komentarze:

Stajder pisze...

Taki wystrój bardzo mi się podoba, chociaż osobiście nie przepadam za białymi meblami. Te jednak przypadły mi do gustu.

BostonSofa pisze...

A ja z kolei uwielbiam białe meble. Dla mnie to szczyt elegancji, klasy i piękna :) Jednakże wiadomo o takie meble trzeba dbać dwa razy więcej :)

Marcin pisze...

Bardzo ładnie to wygląda, uwielbiam takie stoły prowansalskie. Niedawno urządziliśmy salonu w takim stylu

Karina Meble Loftowe pisze...

Meble prowansalskie są bardzo ładne, mają taki specyficzny cjepły, domowy klimat. T wysoka komoda z przeszklona częścią na górze śliczna.

Related Posts with Thumbnails